Facebook, być czy nie być – oto jest pytanie…

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Nie, nie będę próbował odpowiedzieć. Spróbuję za to krótko opisać: Dlaczego zdecydowałem się założyć tam konto i sprzęgnąć je z moją stroną internetową?

Zacznę może od tego, iż zacząłem dołączać do swoich stron przycisk Google +1 aby zwiększyć ich atrakcyjność dla wyszukiwarki 🙂

Dziwne, ponieważ podobną możliwość dodawania guzika Lubię to z Facebooka mogłem zrealizować o wiele wcześniej…

[/vc_column_text][vc_column_text]

Dlaczego tego nie zrobiłem?

Pamiętam moje pierwsze działania na Naszej Klasie, gdzie z zapałem zacząłem odtwarzać klasy do których uczęszczałem, a ponieważ dysponowałem archiwalnymi zdjęciami z klas 0-6 szkoły podstawowej, to wiele moich koleżanek i kolegów z radością mogło się na nich odnaleźć i pośmiać choćby z tego – jak wtedy wyglądaliśmy…

Hmm, po jakimś czasie z niewiadomych powodów zacząłem postrzegać NK jako pożeracza wolnego czasu i pisania ze “Znajomymi” o niczym. Gdy pojawił się Facebook w polskiej wersji automatycznie zaszufladkowałem ten serwis również do pożeraczy czasu, głównie opierając się na opinii znajomych mających tam konto.

Błąd!

Moment przełomowy pojawił się, gdy wziąłem udział w webinarze poświęconym mediom społecznościowym.

Wtedy moje nastawienie zmieniło jedno zdanie: “Możesz udawać, że nie ma Facebooka i przejść obok niego obojętnie ale nie możesz go lekceważyć jeśli chcesz odnieść sukces w internecie na większą skalę”.

Jedną z funkcjonalności jakie z chęcią wprowadziłem u siebie jest wtyczka społecznościowa prezentująca ilość osób lubiących profil AT ||| projekt na Facebooku, pozostałe elementy dostępne dla webmasterów znajdują się tutaj: FB plugins.

Na koniec mogę dodać tylko tyle, iż dzięki Facebookowi można uzyskać niezwykle duży efekt viralowy dodarcia z informacją do innych osób!
I to zupełnie za darmo.
Zobacz, jak można zrobić to profesjonalnie: SocialBiznes.TV

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]