optymalna komunikacja wizualnaPremium SMS – ile TO kosztuje?

kategoria : info · autor 2011-09-20

Przeczytaj UWAŻNIE poniższe informacje, a już nigdy nie wyślesz SMS’a za 1 PLN o wartości 30 PLN!

Na przestrzeni ostatnich lat łatwo zauważyć zwiększone zainteresowanie nowymi usługami telekomunikacyjnymi, np. serwisami SMS Premium. Są to wiadomości specjalne SMS, nie rozliczane na podstawie abonamentu ani nie objęte bezpłatnymi pakietami. Szacuje się, że w Polsce wysyłanych jest kilkanaście milionów wiadomości SMS Premium miesięcznie.

Najczęstszymi użytkownikami serwisów SMS Premium są osoby z…

…wykształceniem średnim i wyższym tj. w wieku od 20 do 30 lat.

Specjaliści oceniają, że wraz z upływem czasu liczba osób korzystających z tego typu rozwiązań będzie się zwiększać, a granice wiekowe rozszerzać. Prognozy analityków mówią ponadto o 20-25% wzroście rynku (rok po roku), wskazując na ogromny potencjał serwisów SMS Premium jako narzędzia marketingu, rozrywki czy informacji.

Obecnie usługi SMS Premium najbardziej popularne są w sektorze tzw. mikropłatności. Najczęściej służą udostępnianiu treści multimedialnych i serwisów rozrywkowych (gier, konkursów, loterii). Popyt na usługi SMS Premium zależy pośrednio od popytu na treści multimedialne, przesyłane na telefon komórkowy.

Te z kolei cieszą się coraz większym zainteresowaniem użytkowników telefonów komórkowych.

Badanie ujawnia, że multimedialne wiadomości i komunikacja internetowa sukcesywnie pochłaniają coraz więcej czasu użytkownikom telefonii mobilnej, wypierając podstawową funkcję telefonów, jaką jest prowadzenie rozmów. Opłata pobierana za usługi SMS Premium dotyczy wyłącznie serwisów dostępnych w ramach specjalnego zakresu numerów.

Usługi dostępne są przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Opłata za wysłanie wiadomości typu SMS Premium jest jednakowa dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych.

Dzięki wspomnianym właściwościom, usługi SMS Premium stały się narzędziem pozwalającym na realizację mikropłatności (płatności za drobne usługi, np. dostęp do plików i płatnych treści na stronach WWW).

Wśród głównych zalet usług SMS Premium można wymienić prostotę użytkowania oraz możliwość pełnej automatyzacji rozliczeń.

Dotpay dysponując nowoczesnymi narzędziami, wiedzą i doświadczeniem, pomaga w kompleksowym wdrożeniu i obsłudze rozwiązań takich, jak: głosowania i sondy wśród użytkowników telefonów komórkowych, organizacja kampanii informacyjnych, polegających na masowym rozsyłaniu wiadomości SMS, usługi płatnych informacji, wysyłanych użytkownikom telefonów komórkowych, sprzedaż treści multimedialnych na telefony komórkowe, płatny dostęp do zasobów serwisu internetowego (pełna wersja plików, płatna część serwisu, dostęp do archiwum), odpłatne pobieranie plików ze strony WWW.