optymalna komunikacja wizualnaKomentarz za darmo?

kategoria : info · autor 2011-08-02

Mój Poradnik ‚AntyFON – tak się nie rozmawia!’ jest już gotowy w wersji Freemium.

Skąd wziąłem słowo Freemium?

Jakiś czas temu, w prenumerowanym newsletterze z portalu Mentora.pl – Michał Toczyski, Koordynator Platinum Group i Mentora.pl wraz z Redakcją ogłosił konkurs w którym nagrodą było otrzymanie najnowszej…

…książki pt.: ‚Za darmo. Przyszłość najbardziej radykalnej z cen’ – autorstwa Chrisa Andersona. (…) nie rozpisuję się już więcej, bo książkę przeczytałem z niekłamanym zaciekawieniem i POLECAM!

Zawarty w niej przykład jednego z modeli biznesu opartego na ‚za darmo’ podświadomie wykorzystałem (nie znając go jeszcze!) w swoim systemie udostępniania treści. Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o model biznesowy w którym mała część użytkowników – Premium, płacąc za produkt/usługę finansuje bezpłatny dostęp do treści, zwany Freemium – dla pozostałych użytkowników.

W moim przypadku poszedłem jeszcze o jeden krok dalej. Mianowicie przyjąłem założenie, że użytkownik, który chce mieć od razu dostęp do wszystkich treści – „zapłaci” za nie: czyli zapisze się na listę autorespondera aby otrzymywać codziennie jedną wiadomość HASŁEM do kolejnego Rozdziału.

Było to bardzo dobre posunięcie ponieważ dzięki temu formularzowi zbudowałem 3 listy adresowe liczące ponad 600 aktywnych subskrybentów, każda – w przeciągu 2 tygodni!

Jaki to formularz?

Aby zobaczyć jak działa, po prostu go wypróbuj.

…a jeśli chcesz taki formularz zapisz się na listę i pobierz pliki tutaj.