1, 2, 3 zdjęcia za free masz i Ty!

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Od dzisiaj do ilustrowania moich treści używam zdjęć royalty free ze strony 123rf.com – dużego zbioru darmowych plików do wykorzystania właśnie na swojej stronie www.

Wiedziałem, od początku powstania mojej strony, że ten moment prędzej czy później nadejdzie i odwlekałem decyzję. Jednak znalezienie odpowiedniego serwisu microstockowego z darmowymi zdjęciami nie było łatwe – wbrew pozorom – ale udało mi się…

[/vc_column_text][vc_column_text]

…dokonać w końcu ostatecznego wyboru.

Obecnie możesz już cieszyć swoje oko fajnymi, zbliżonymi tematycznie, zdjęciami do treści tekstu. Do tego czasu moim ulubionym zajęciem było przygotowywanie niepowtarzalnych grafik jako ilustracji do konkretnej podstrony. Dodatkowo mam w zanadrzu ponad 200.000 zdjęć do wykorzystania również w celach komercyjnych z biblioteki CorelDRAW Magic!

Ale, zaprzestałem takiej metody. Dlaczego?

Stock Photos from 123RF

Otóż tworzenie od podstaw własnych grafik jest po prostu czasochłonne. W drugim przypadku do przeglądania kilkuset tysięcy zdjęć potrzeba dobrej wyszukiwarki, szukającej po słowach kluczowych – jest taka, dołączona do pakietu – ale bardzo stara i działa tylko na Windows XP (do dnia dzisiejszego nie znalazłem upgrade’u na wyższe systemy). Poza tym Corel wymyślił sobie zapisywanie tych zdjęć w bardzo dziwnych parametrach. Co prawda jest rozdzielczość 300 dpi ale rozmiar takiego zdjęcia to 4x2mm (!).

Hmm, podkręcanie takiego zdjęcia na niewiele się zdaje (przykład:strefa VIP – żołnierze brytyjscy).

Tak więc, osobiście polecam serwis 123rf.com jako skarbnicę rewelacyjnych fotek w dodatku z możliwością wyszukiwania po zadanych słowach kluczowych (to taka oczywista oczywistość).

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]