Pierwsze rozwiązanie jest dobre w przypadkach, kiedy potrzebujesz szybko uzyskać jakąś informację, bądź zlokalizować jakiś obiekt (kino, bank, aptekę). Możesz też skorzystać z odpowiedniej aplikacji czytającej [fotokody] umieszczone w różnych miejscach bądź placówkach handlowych i od razu połączyć się z odpowiednia stroną np. opisującą szczegółowo interesujący Cię przedmiot lub oferującą dodatkowy rabat.
Drugie rozwiązanie przydaje się, gdy pracujemy na komputerze poza miejscem pracy i mamy do wykorzystania tylko smartfon (tworząc dokumenty, oraz jednocześnie uzyskując informacje przez Internet). Wtedy to rozwiązanie niewątpliwie jest lepsze. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że smartfony posiadają duży ale jednak dotykowy ekran, i pomimo tego wciąż pozostaje sprawa wygody przy dłuższym korzystaniu z klawiatury, zarówno tej fizycznej jak i ekranowej. A poza tym, pracując na dużo większych plikach i pobierając je z Internetu do komputera możemy je zwyczajnie zapisać na dysku, nie zajmując przy tym cennej i niekiedy małej pamięci smartfona.
Trzecie rozwiązanie to przede wszystkim wstęp do rozrywki. Wspólna gra sieciowa, oglądanie zdjęć czy wykonanych przed chwilą filmów nie stanowi w tym przypadku żadnej przeszkody i jest możliwe u wszystkich naraz… Dziel się i rządź – można śmiało powiedzieć. Należy mieć tutaj na uwadze tylko fakt ograniczonych możliwości przesyłu danych przez takiego smartfona…