Internet w telefonie: wady i zalety

[vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

W dzisiejszych czasach telefon to już praktycznie mały i całkiem niezły, podręczny komputer. Jedną z jego wielu funkcji, a raczej tą najważniejszą, jest możliwość połączenia się z siecią Internet (co jeszcze kilka lat temu wydawało się niewykonalne technicznie).

Połączenie z Internetem wykorzystujące Twój telefon…

[/vc_column_text][vc_column_text el_position=”first last”]

choć jakby już nie patrzeć: SMARTfon – jest możliwe na trzy, popularne sposoby.

1. Możesz wykorzystać samo urządzenie i używając zainstalowanych w nim aplikacji np.: przeglądać bezpośrednio na nim potrzebne informacje, brać udział w aukcjach internetowych, udostępniać swoje materiały czy zdjęcia, oglądać wideo, odbierać e-maile i jeszcze robić przy jego pomocy wiele innych czynności…

2. Możesz również podłączyć smartfona do swojego komputera (laptop, netbook, komputer stacjonarny) poprzez kabel lub połączyć go bezprzewodowo używając technologii blutetooth czy Wi-Fi.

3. Możesz także, o ile posiadasz odpowiednie oprogramowanie i nie masz ograniczeń operatora, wykorzystując funkcję routera (Hot-Spot Wi-Fi), udostępnić Internet innym aby mogli się nim cieszyć również w swoich telefonach i komputerach.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text el_position=”first last”]

Pierwsze rozwiązanie jest dobre w przypadkach, kiedy potrzebujesz szybko uzyskać jakąś informację, bądź zlokalizować jakiś obiekt (kino, bank, aptekę). Możesz też skorzystać z odpowiedniej aplikacji czytającej [fotokody] umieszczone w różnych miejscach bądź placówkach handlowych i od razu połączyć się z odpowiednia stroną np. opisującą szczegółowo interesujący Cię przedmiot lub oferującą dodatkowy rabat.

Drugie rozwiązanie przydaje się, gdy pracujemy na komputerze poza miejscem pracy i mamy do wykorzystania tylko smartfon (tworząc dokumenty, oraz jednocześnie uzyskując informacje przez Internet). Wtedy to rozwiązanie niewątpliwie jest lepsze. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że smartfony posiadają duży ale jednak dotykowy ekran, i pomimo tego wciąż pozostaje sprawa wygody przy dłuższym korzystaniu z klawiatury, zarówno tej fizycznej jak i ekranowej. A poza tym, pracując na dużo większych plikach i pobierając je z Internetu do komputera możemy je zwyczajnie zapisać na dysku, nie zajmując przy tym cennej i niekiedy małej pamięci smartfona.

Trzecie rozwiązanie to przede wszystkim wstęp do rozrywki. Wspólna gra sieciowa, oglądanie zdjęć czy wykonanych przed chwilą filmów nie stanowi w tym przypadku żadnej przeszkody i jest możliwe u wszystkich naraz… Dziel się i rządź – można śmiało powiedzieć. Należy mieć tutaj na uwadze tylko fakt ograniczonych możliwości przesyłu danych przez takiego smartfona…

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text el_position=”first last”]

PLUSY I MINUSY TAKICH ROZWIĄZAŃ
Niewątpliwie do plusów takich rozwiązań można zaliczyć wygodę i mobilność, ponieważ masz Internet ze sobą przy relatywnie niskich kosztach użytkowania.

Minusem na pewno jest to, że bateria w takich urządzeniach ma określony czas działania, a korzystając z Internetu w obojętnie jakiej formie (czy przeglądając Internet w smartfonie czy też wykorzystując smartfon jako modem) ten czas może ulec drastycznemu skróceniu nawet do 70% względem standardowego użytkowania smartfona.

Może się również zdarzyć iż z jakiegoś powodu wystąpi spadek szybkości przesyłu danych lub zanik sygnału operatora, a to od razu spowoduje utrudnienia w dostępie do Internetu.

W pewnych sytuacjach może również dokuczać nam mała czcionka i mniej wygodny w obsłudze dotykowy ekran w porównaniu do tradycyjnej myszki komputerowej (czy choćby touchpada w laptopie). Jednak do odszukania pojedynczej informacji, bądź lokalizacji mała czcionka nie będzie nam sprawiać problemu, bo trzeba pamiętać, że czasami liczy się każda minuta dostępu do kluczowych informacji jak choćby w przypadku giełdy papierów wartościowych czy kursów walut.

____________________
[icon name=”user”]   Antoni Tuzel

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]